Firmy Jaworzno
Aktualności
 
 

Uwaga!

Z powodu choroby, na czas nieokreślony, zajęcia w Pracowni Malarstwa Jacka Gąsiora zostają odwołane.
Casting do grupy teatralnej

plakatUwaga, uwaga!
Ogłaszamy kolejny termin castingu do grupy teatralnej!
Zapraszamy 23 kwietnia na godz. 18.30 młodzież od lat 15 i dorosłych!
Grupę poprowadzi Kamil Bzyku Bzukała.Wernisaż

plakatZapraszamy 25 kwietnia (czwartek) na godz. 18.00 na otwarcie wystawy Zbigniewa Ciepłego "Powroty".

Informacje o Zbigniewie CiepłymMuzyczny Poranek

Zapraszamy na "Muzyczny Poranek" 28 kwietnia (niedziela) godz. 11.00. Tym razem wystąpi dla nas znany doskonale jaworznickiej publiczności zespół INTIMO, z programem "Powróćmy jak za dawnych lat - polskie piosenki międzywojenne".
Wstęp wolny!
Alebaba i Rozbójniczki w natarciu!

plakatZapraszamy na kolejne spektakle naszych teatralnych Groszków "Alebaba i Rozbójniczki"! 28 kwietnia godz. 17.00, 12 maja godz. 17.00 i 30 maja godz. 9.00 i 11.00.
Bilety 10 zł.

Historia opowiada o podwórkowych zabawach: przyjaźni, złośliwości, odwadze i przyznawaniu się do błędów. Kto jest czarnym charakterem? Możemy być zaskoczeni finałowym rozwiązaniem. Spektakl niesie morał: błędy popełniamy wszyscy, ale grunt, to umieć się do nich przyznać i naprawić szkodę. Opowieść bazuje na znanej baśni o Alibabie i rozbójnikach. Będzie poszukiwanie skarbów, będzie "sezam", ale zamiast Alibaby zobaczymy "Alebabę i Rozbójniczki" - podwórkową ekipę poszukującą przygód. Największym skarbem tego przedstawienia jest rudy kot Ryszard, którego z pewnością pokochają wszystkie dzieci! Po spektaklu lekcja teatralna. Forma konkursowa z symbolicznymi nagrodami, wpisana jest w atrakcje tego teatralnego spotkania!
Seks dla opornych - spektakl

plakat
Z uwagi na żałobę narodową musimy przenieść spektakl Seks dla opornych - Ave Teatr na 21 maja 2019! Zakupione na 15 lutego bilety zachowują ważność.

Beata Zarembianka i Dariusz Niebudek czyli Alice i Henry, małżeństwo z 25 letnim stażem, spędzają weekend w najmodniejszym hotelu w mieście, aby tam przy pomocy poradnika "Seks dla opornych" ożywić swoje życie intymne i odnaleźć dawną namiętność. Czy terapia przyniesie oczekiwane rezultaty i pokona rutynę w ich małżeństwie, czy raczej spowoduje jeszcze większy żal i rozczarowanie, a może pozwoli docenić to co w związku dwojga ludzi najważniejsze - bliskość, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa?

"Seks dla opornych" to wyśmienita komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach, wyobrażeniach i punktach widzenia, które rozmijają się pokazując dobitnie, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Warto zobaczyć tę mądrą, obfitującą w błyskotliwe dialogi sztukę o życiu, przemijaniu i miłości, która bawi i wzrusza do łez. "Seks dla opornych", to świetny wybór dla widzów szukających w teatrze rozrywki, ale także dla tych, którzy z teatru chcą wyjść z poczuciem, że to, co przed chwilą zobaczyli, skłania do refleksji.

A kto chce poczytać opinie tych, którzy spektakl już widzieli - zapraszamy tu:https://www.kupbilecik.pl/impreza-31578-seks.dla.opornych..ave.teatr.rzeszow.html
AVE TEATR zaprasza :)
Zajęcia Taneczne

plakatZapraszamy na niepowtarzalne zajęcia ruchowo - taneczne!Kreatywne Zajęcia

plakatZapraszamy dzieci od 4 do 8 lat na nowe zajęcia!


Blog

Odważnie wchodzimy w blogosferę, zapraszając do czytania naszego teatralnego bloga:https://zjedzteatr.blogspot.com/
Żydowscy gangsterzy na krążku!

Od poniedziałku, 5 września, w Jaworznie można kupić album, na którym zarejestrowanych zostało 15 utworów z popularnego w naszym mieście spektaklu "Benia Krzyk - Król żydowskich gangsterów". Płyta została wydana prze Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie. Autorem muzyki i aranżów jest pochodzący z Jaworzna kompozytor, Aleksander Brzeziński, który również wyreżyserował spektakl. Do przedsięwzięcia zaprosił jaworznickich śpiewających aktorów, którzy, mimo że nie są zawodowcami, wywiązali się ze swoich ról znakomicie. – Praca nad materiałem zaczęła się tak naprawdę trzy lata temu, właśnie w Teatrze Sztuk – wspomina Brzeziński. – Zależało mi wtedy, żeby uczestnicy warsztatów wokalnych zmierzyli się z trudniejszym materiałem. Okazało się, że im świetnie idzie więc zorganizowaliśmy koncert, a po nim powstał spektakl – opowiada. Muzyk miał już solidną podstawę do stworzenia nowej produkcji w Jaworznie, ponieważ muzyka i słowa do przedstawienia powstały kilka lat wcześniej we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. – Zagraliśmy tam kilkadziesiąt razy ale po zmianie dyrektora spektakl został zdjęty. Mimo, że prawa do scenariusza ma nadal teatr, to moją muzykę i słowa Michała Chludzińskiego mogliśmy wykorzystać – mówi kompozytor. – Tyle, że faktycznie się bałem, czy uczestnicy warsztatów wokalnych będą w stanie sprostać zarówno trudnej muzyce, jak i świetnym, ale niezmiernie trudnym tekstom Michała – przyznaje. Okazało się, że jaworznianie poradzili sobie z tym świetnie. Brzeziński przyznaje, że niektóre nagrane na płycie utwory wykonane są lepiej, niż ich wrocławskie wersje z zawodowymi aktorami. – Ta ekipa jest naprawdę zdolna. Niektórzy z nich przecież pierwszy raz byli w studiu, a efekt, jak słychać jest dobry – przyznaje Brzeziński. Swoją rolę odegrał w tym również Arek Bombel Wiech ze skoczowskiego Gitarek Studio, w którym nagrywane były utwory. O część instrumentalną zadbali profesjonaliści, wspomniany Bombel na gitarze, Gertruda Szymańska na bębnach, Michał Braszak na basie oraz jaworznianie: Łukasz Urbańczyk na puzonie i Michał Szerszeń, bez którego klarnetu oraz akordeonu nie sposób byłoby uzyskać specyficznego, żydowskiego klimatu utworów. Album jest świetny i zdecydowanie powinien znaleźć się w płytotece każdego ceniącego sobie wysoki poziom artystyczny jaworznian.
Darmowe porady prawne

plakatDarmowe porady prawne w każdy poniedziałek od 15.00 do 18.00

Copyright © 2012 Teatr Sztuk w Jaworznie | site created by Ramon & modified by Tomek