ARCHIWUM
 
 

Pracownia twórcza

W naszym Centrum Kultury cały czas działa PRACOWNIA TWÓRCZA. Zachęcamy młodzież w wieku od 10 do 16 lat do uczestniczenia w tych wyjątkowych zajęciach. Nie musisz być artystą. Może po prostu drzemią w Tobie różne pomysły. Pracownia kształtuje kreatywność. Tutaj podejmowane są próby działań artystycznych z rozmaitą materią. Na tych zajęciach nie tylko rozwiniesz się manualnie, ale także pobudzisz swoje szare komórki.

więcej...
Młodzi zdolni

Pracownia Malarska naszego instruktora, artysty - Jacka Gąsiora, działa od wielu lat. Pod jego okiem młodzież przygotowuje się do egzaminów na uczelnie artystyczne i rozwija talenty malarskie.

więcej...
W krainie ciszy

W sobotę 15 grudnia odbyły się ostatnie w roku 2012 zajęcia w Przechowalni Artystycznej. Spotkanie to było wyjątkowe. Zaprosiliśmy bowiem Panią Annę Kurasz, która nauczyła nas kolędy "Cicha noc" w języku migowym. Było to dla nas pierwsze doświadczenie z tym językiem, ale dzieci świetnie dawały sobie radę.

więcej...
Przemysław Okoński w Galerii Teatru Sztuk

W naszym Teatrze co miesiąc ma miejsce wernisaż wystawy ciekawych artystów. Tak też jest i tym razem. 9 listopada o godz.17.00 zapraszamy miłośników malarstwa na wernisaż Przemysława Okońskiego.

Artysta urodził się w 1985 w Jaworznie. Z rysunkiem ma do czynienia, jak sam mówi, odkąd pamięta.

więcej...
Przechowalnia z oddechem w tle

W ubiegłą sobotę (17 listopada) spotkanie było wyjątkowe, ponieważ dzieci brały udział w projekcie DAJĘ ODDECH, w ramach którego uczyli się Resuscytacji Krążeniowo - Oddechowej (RKO). Czyli - pierwsza pomoc - zajęcia praktyczne na manekinie, numery alarmowe, rozmowa z dyspozytorem.

więcej...
Wspomnień czar

Cóż to było za spotkanie muzyczne! Wcześniej zapowiadana - piosenka odkopana - okazała się strzałem w dziesiątkę! Sala teatralna wypełniona po brzegi, wszyscy chętni do wspólnego śpiewania. Bo to moi drodzy, żadne karaoke - tekst co prawda był wyświetlany na dużym ekranie, ale za to muzyka grana była na żywo!

więcej...
O piosence odkopanej... - przemyślenia Macieja Talagi

Liceum Ogólnokształcące w Jaworznie było wtedy jedno, a nawet "Jedyne"! Elita(Sic!!) młodzieży, dziś mająca "w okolicach pięćdziesiątki", psiocząca na ówczesną marną i przaśną rzeczywistość, pamiętająca tamte czasy, często ciężkie, biedne ale i pełne cudnego młodzieńczego buntu. To właśnie tamten czas prowokował "niespokojnych duchem i niepokornych umysłem" do szukania innych doznań niż bieda-dyskoteki czy też "wypadów" do lokalnych kin (a takie kiedyś były:-(( ) na "mega premiery" :)) "Godżilla VS Hedora" lub "Winnetou i Apanachi".

więcej...
Kolejna wystawa

Agnieszka Pstraś-Gaudyn - urodzona w Jaworznie w 1980 roku. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom w Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana w 2006 roku. Stypendystka programu Erasmus/Sokrates w Ecole Estienne w Paryżu. Uprawia grafikę, rysunek, malarstwo i fotografię.

więcej...
Energetyczna sobota

Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, miniona sobota (22 września) była niezwykle energetyczna. W godzinach dopołudniowych odbywały się warsztaty beatbox'owe i dj'skie, a wieczorem koncert grupy The Quiet Killers.

więcej...
Owocny casting

Przyznać musimy całkiem szczerze, że nie spodziewaliśmy się aż tak dużej frekwencji, podczas poniedziałkowego castingu do Wstępnej Teatralnej Grupy Wielozadaniowej. Przyszło ponad trzydzieści osób, które przed jury w składzie: Ewa Sałużanka, Urszula Warszawska - Adamczyk, Aleksander Brzeziński, Kamila Kurzeja, Kamil Bzyku Bzukała, pokazywali "na co ich stać" ;)

więcej...


Copyright © 2012 Teatr Sztuk w Jaworznie | site created by Ramon & modified by Tomek